​​(Please note that the following schedule is subject to change.)


STAGE
Thursday, March 1, 2018
Rotary Centre for the Arts, Mary Irwin Theatre
421 Cawston Avenue, Kelowna


10:00 a.m.
Jazz Technique Workshop / Intermediate
______   Sydney Graham-Wiseman
______   Kira Borgstrom
______   Grace Connolly  
______   Richelle Zurowski
______   Alexandria Gammel
______   Juliana Pariag
______   Brianna Godsoe
______   Crystal Chaplin
______   Avery Morrison
______   Abigail Goncalves
______   Jordyn Emshay
______   Lauren Keilty
______   Maya Lutz
______   Sunny Sokolowski
______   Danica Edwards
______   Arianna Lasinski
______   Kiana Moshaver


11:00 a.m.
Jazz Technique Workshop / Primary-Junior
______   Brooke Connolly
______   Avery Graham-Wiseman
______   Aliya Clark
______   Emma Breier Dyck
______   Madelyn Davis
______   Emily Nguyen
______   Kylie McCormick  
______   Kendall Pennington  
______   Tiernen O’Keefe
______   Ella Painchaud

______   Gene Hayer

______   Emma Goncalves

12:00 p.m.

Jazz Technique Workshop / Senior
______   Mackenzie Denis  
______   Erica Vaz
______   Olivia Bliss
______   Ava Hart
______   Gillian Jardim
______   Nicola Hopley
______   Emma Hopley
______   Claire Kincade
______   Katie Cullen
______   Grace Grant
______   Sophia McNolty

~ BREAK (1:00 – 1:45) ~

1:45 p.m.
Lyrical Jazz / Primary
______   Phoenix Buckler ~
______   Becca Knight ~ At Last

 Lyrical Jazz / Junior
______   Aliya Clark ~ Beyond My Years
______   Kate Zulinick ~ The Dock of the Bay
______   Jenna Schulte-Luinenberg ~ Moon and Back
______   Avery Graham-Wiseman ~ Forever Young
______   Emily Nguyen  ~ The Call
______   Madelyn Davis ~ I Hope You Dance
______   Avery Mckibben ~ Survive
______   Halle E ~
______   Tianna Rempel ~
______   Vienna Hank ~
______   Tiernen O’Keefe ~ I Try
______   Gene Hayer ~ Lost Boy
______   Emerson Morgan ~ Everybody Hurts
______   Kendall Pennington ~ Better Place

~ ADJUDICATION ~

2:45 p.m.
Lyrical Jazz / Senior
______   Madison MacKenzie ~ It Must Have Been Love
______   Avery McKelvey ~ Instead
______   Sophia McNolty ~ Faith
______   Mariah Dutra ~ Sound of Silence
______   Grace Grant ~ Dont Worry About Me
______   Emma Hopley ~ Consolation Prize
______   Nicola Hopley ~ Body Love
______   Katie Cullen ~ 
______   Gillian Jardim ~ I am Human
______   Olivia Bliss ~ Can't Make You Love Me
______   Sarah Noble ~ DNA
______   Erica Vaz ~ Oblivion
______   Ava Hart ~ Liability

~ ADJUDICATION ~

3:30 p.m.
Lyrical Jazz / Intermediate
______   Emily Tatham ~ Sound of Silence
______   Avery Morrison ~ Fast Car
______   Michaela Dew ~
______   Crystal Chaplin ~ Elastic Heart
______   Abigail Goncalves ~ Iris
______   Abby Klyne ~ Through the Grief
______   Halle Foster ~ Angela
______   Alexandria Gammel ~ Ghost in the Wind
______   Sydney Hanson ~ Don't You Cry For Me
______   Kiera Epp ~ 6/10
______   Sydney Graham-Wiseman ~ Over You
______   Madison Scheiber ~ Save Myself
______   Brianna Godsoe ~ Mississippi
______   Kira Borgstrom ~ Me
______   Grace Connolly ~ Over the Rainbow
______   Sunny Sokolowski ~
______   Devika Johnson ~ Run
______   Arianna Lasinski ~ Unchained Melody
______   Danica Edwards ~ Dancing in the Dark
______   Brooklyn McKelvey ~ Just a Game
______   Kylie Hildebrandt ~ Held

Lyrical Jazz / Intermediate - Duet
______   Grace Connolly, Abigail Goncalves ~ Remember Her

______   Sydney Graham-Wiseman, Madison Scheiber ~ Heal

Lyrical Jazz / Senior - Duet
______   Claire Kincade, Owen Kincade ~ Chasing Cars
______   Carly Beckner, Serena Arsenault ~ Open Hands

~ ADJUDICATION ~

~ BREAK  ~


4:30 p.m.
Lyrical Jazz / Primary - Small Group
______   Accentz ~ Not About Angels

Lyrical Jazz / Junior - Small Group
______   Accentz ~ The Civil Wars
 
Lyrical Jazz / Intermediate – Small Group
______   Akimbo ~ Long Time Running
______   Accentz ~ Good Old Days


Lyrical Jazz / Senior - Small Group
______   Lake Country ~ Silence

Lyrical Jazz / Junior - Large Group
______   Accentz ~ Mad World

Lyrical Jazz / Senior - Intermediate Large Group
______   Accentz ~ 5am
______   Accentz ~ Baggage


~ ADJUDICATION ~

     __________________________________________________________________________________________


STAGE
Friday, March 2, 2018
Rotary Centre for the Arts, Mary Irwin Theatre
421 Cawston Avenue, Kelowna



10:00 a.m.

Acrobatic Arts / Junior 
______   Eva Attwood ~ Count On Me

______   Chelsea Ozechowski ~


Acrobatic Arts / Intermediate
______   Crystal Chaplin ~ Asylum

~ ADJUDICATION ~

Jazz / Primary
______   Madelyn Meashaw ~ Ice Cream Freeze
______   Becca Knight ~ P.Y.T.
______   Harmony Nalunga ~ Try Everything
______   Kaitlyn Teindl ~ Myself
______   Lauren Hiebert ~ Awoo
______   Brooke Connolly ~ These Boots
______   Zoe Hawitt ~ Shake Your Tail Feather
______   Emma Goncalves ~ Fly on the Wall

 Jazz / Junior
______   Aliya Clark ~ Rotten to the Core
______   Jenna Schulte-Luinenbur ~
______   Eva Solano ~ Real Wild Child
______   Paige Hanson ~ Shot Me Down
______   Tiernen O’Keefe ~ Hiccup
______   Gene Hayer ~ That's Life
______   Kendall Pennington ~ Me Too
______   Avery Mckibben ~ Believer
______   Kylie McCormick ~ Let me Think
______   Chloe Davis ~ Hunter
______   Vienna Hank ~
______   Sydney M ~
______   Macy E ~
______   Maya Halverson ~ Electricity
______   Nevaeh Darychuk ~ Clearest Blue
______   Ella Painchaud ~ Get Up
______   Avery Graham-Wiseman ~ Runaway
______   Keira Sucro ~ Wings
______   Caylee Angman ~ Dance Like Your Daddy
______   Emma Breier Dyck ~ B.E.A.T.
______   Meadow Stamberg ~ A Little Party Never Killed Nobody
______   Beatrice Santos ~ 


~ ADJUDICATION ~

11:30 a.m.
Jazz / Intermediate
______   Abby Klyne ~ Miss You
______   Jade Williams ~ Love Is In Control
______   Sydney Graham-Wiseman ~ Feel It Still
______   Maggie Fay ~ Working Day and Night
______   Alexandria Gammel ~ Cry Baby
______   Ashley Berg ~ Baby I'm a Star
______   Brianna Godsoe ~ Creator
______   Juliana Pariag ~ Dark River
______   Kira Borgstrom ~ Heist
______   Sydnee Thomson ~

______   Emiko Robertson ~ Another One Bites The Dust
 ______  Shay Parnell ~
______   Hana MacDonald ~ Fire Under My Feet
______   Maya Lutz ~
______   Lauren Keilty ~ Confident
______   Emily Tatham ~ Do Something
______   Amber Lowe ~ Ain’t Nothing Wrong With That
______   Avery Morrison ~ Lips Are Moving
______   Maya Solano ~ How Sweet It Is
______   Kiana Moshaver ~ Tore My Heart
______   Faith Henderson ~ Sleepyhead

Jazz / Senior
______   Sophia McNolty ~ Hiccup
______   Olivia Solano ~ Don't Rain On My Parade
______   Gillian Jardim ~ Dirty Diana
______   Claire Kincade ~ Do You
______   Erica Vaz ~ Men
______   Olivia Bliss ~
______   Nicola Hopley ~ Escalate
______   Emma Hopley ~ The Way I Do
______   Mackenzie Denis ~ New York, New York

 ~ ADJUDICATION ~

~ BREAK (1:00 – 2:00) ~

2:00 p.m.
Jazz / Primary - Duet
______   Natalie Campbell, Zoe Hawitt ~ Walking on Sunshine

 Jazz / Junior - Duet
______   Sienna Vieira, Tessa Fonteyne ~ Le Jazz Hot
______   Eva Solano, Alba Fershau ~ Route 66
______   Anjou Sato, Hannah Sato ~ Coco Jamboo
______   Abby MacLeod, Taryn Stubel ~ Hit the Road Jack
______   Olivia Donley, Rylan Gamble ~ Everywhere

Jazz / Intermediate – Duet
______   Ashley Berg, Tia Routley ~ Boogie Shoes
______   Sydney Hanson, Paige Hanson ~ Boss Mode

 Jazz / Senior – Duet
______   Olivia Solano, Mackenzie Denis ~ Happy Days

~ ADJUDICATION ~

Jazz / Junior - Trio
______   Caylee Angman, Avery Ferguson, Eden Richards ~ Moves Like Jagger
______   Paige Hanson, Adele Cleland, Sienna Vieira ~ Hey Pachuco

Jazz / Intermediate - Trio
______   Avery Mazda, Savannah Goncalves, Alysha Mackie ~ Wonder Woman

Jazz / Primary – Small Group
______   Accnetz ~ Beach Babes

Jazz / Intermediate – Small Group
______   Akimbo ~ Are You Gonna Go My Way

 Jazz / Senior – Small Group
______   Lake Country ~ Trendsetter
______   Accentz – Midnight Man

~ ADJUDICATION ~

Jazz / Primary – Large Group
______   Accentz ~ Marry Me

Jazz / Junior – Large Group
______   Accentz ~ Hand Clap

______   Accentz ~ Bobbie Woogie Bugle Boy

Jazz / Intermediate – Large Group
______   CSBallet ~ On Broadway
______   CSBallet ~ Dance To The Music
______   Accentz ~ Do Dat Thing 

~ ADJUDICATION ~

~ BREAK ~


4:00 p.m.
Hip Hop & Street Dance / Primary
______   Phoenix Buckler ~ Emergency
______   Becca Knight ~
______   Charlotte Lamb ~

Hip Hop & Street Dance / Junior
______   Makayla Krenzel ~ Mak in the Box
______   Kylie McCormick ~ Motorsport
______   Shayna Campbell ~
______   Darcelle Knight ~
______   Caylee Angman ~ Ain't Nuttin'

Hip Hop & Street Dance / Intermediate
______   Kaia Kristian ~ Bey v.s. Jay
______   Michaela Dew ~
______   Sydnee Thomson ~ Ocean Eyes
______   Sierra Dias ~ 

______   Alexis Koch ~

______   Sunny Sokolowski ~
______   Juliana Pariag ~ Slow Down Love
______   Kira Borgstrom ~ DNA

Hip Hop & Street Dance / Senior
______   Tatum Brugman ~
______   Katie Cullen ~
______   Abi Baxter ~
______   Keza Fakaua  ~

 ~ ADJUDICATION ~

Hip Hop & Street Dance / Junior - Duet
______   Nadala Penner, Eva Attwood ~ Money
______   Sami O, Shayne H ~

 Hip Hop & Street Dance / Intermediate - Duet
______   Camryn Beacom, Jada Nassichuck ~ Bling
______   Brooke MacLeod, Brooke Berg ~ B Squared

 Hip Hop & Street Dance / Junior - Trio
______   Kylie McCormick, Piper Campo, Makayla Krenzel ~

 Hip Hop & Street Dance / Intermediate – Small Group
______   Akimbo ~ Big Fish
______   Nasty Girls ~ Nasty Girls

Hip Hop & Street Dance / Primary – Large Group
______   Accentz ~ Mission to Mars


Hip Hop & Street Dance / Intermediate – Large Group
______   Accentz ~ Newises

~ ADJUDICATION ~

    ___________________________________________________________________________________________

 
STAGE
Saturday, March 3, 2018
Rotary Centre for the Arts, Mary Irwin Theatre
421 Cawston Avenue, Kelowna


10:00 a.m.
Tap Technique Workshop / Primary-Junior
______   Phoenix Buckler
______   Emma Breier Dyck
______   Emily Nguyen
______   Aliya Clark
______   Avery Graham-Wiseman
______   Kylie McCormick
______   Gene Hayer
______   Kiera Daley
______   Kendall Pennington
______   Tiernen O’Keefe

______   Emma Goncalves


11:00 a.m.
Tap Technique Workshop / Intermediate
______   Avery Morrison
______   Crystal Chaplin
______   Abigail Goncalves
______   Jordyn Emshay
______   Lauren Keilty
______   Sunny Sokolowski
______   Maya Lutz
______   Sydney Graham-Wiseman
______   Richelle Zurowski
______   Alexandria Gammel
______   Brianna Godsoe
______   Juliana Pariag
______   Arianna Lasinski
______   Danica Edwards
______   Kiana Moshaver

​______   Maggie Fay

12:00 p.m.
Tap Technique Workshop / Senior
______   Grace Grant
______   Sophia McNolty
______   Mackenzie Denis
______   Emma Hopley
______   Nicola Hopley
______   Katie Cullen
______   Claire Kincade
______   Olivia Bliss
______   Ava Hart
______   Erica Vaz

~ BREAK (1:00 – 2:00) ~

2:00 p.m.
Song & Dance / Junior
______   Emerson Morgan ~ Ice Cream

Song & Dance / Intermediate
______   Crystal Chaplin ~ Roxie
______   Richelle Zurowski ~
______   Alexandria Gammel ~ Spanish Rose

Song & Dance / Senior
______   Grace Grant ~ When He Sees Me
______   Olivia Solano ~ If My Friends Could See Me Now

Variety / Primary
______   Avery Smith ~ I'm Cute
______   Owen Kincade ~ How Bad Can I Be

Variety / Junior
______   Avery Graham-Wiseman ~ Blackbird

______   Kendall Pennington ~ Colours of the Wind
______   Tiernen O’Keefe ~ Be Italian 
______   Shayne H ~
______   Gene Hayer ~ My Name in Lights
______   Ayla Wendell ~ LY
______   Emily Nguyen ~ Mr. Cellophane



~ ADJUDICATION ~

Variety / Intermediate
______   Brianna Godsoe ~ I am Aldolpho
______   Alexandria Gammel ~ 14G
______   Nicola Corea ~ Over the Moon
______   Richelle Zurowski ~ Richelle Zurowski
______   Jordyn Emshay ~ Singing in the Bathtub
______   Danica Edwards ~ Buccaneer on Broadway
______   Arianna Lasinski ~ Cell Block Tango

 Variety / Senior
______   Marisa LeFranc ~ Tough Lover
______   Miranda Raposo ~ I'm Not Crying
______   Sophia McNolty ~ History of Wrong Guys
______   Ava Hart ~ Good to Be Bad
______   Olivia Bliss ~ Goodbye
______   Erica Vaz ~ Good Girl
______   Carley Beckner ~ 14G
______   Brooklyn Tupper ~ Napoleon Dynamite
______   Sydney Little ~
______   Nicola Hopley ~ Everybody's Girl
______   Emma Hopley ~ Pulled
______   Gillian Jardim ~ Satisfaction Guaranteed
______   Claire Kincade ~ Folding Chair

 ~ ADJUDICATION ~

Variety / Junior - Duet
______   Kendall Pennington, Georgia Pennington ~ Sisters
______   Olivia Carleton-Palanio, Sophia Carleton-Palanio ~ Somewhere Out There

Variety / Intermediate - Duet
______   Sydnee Thomson, Emma Farrar ~ Will You Love Me Forever?

Variety / Senior - Duet
______   Nolan Dunn, Olivia Bliss ~ Time of my Life
______   Sydney Little, Carly Beckner ~

Variety / Primary – Large Group
______   Accentz ~ Truman Girls 


Variety / Intermediate – Large Group
______   Accentz ~ La La Land
______   Accentz ~ The Final Rose

 ~ ADJUDICATION ~

 ~ BREAK ~

4:30 p.m.
Tap / Primary
______   Haylee Breier Dyck ~ Pretty Thing
______   Aislin O’Keefe ~ Rockin' Robin

______   Phoenix Buckler ~ Diamonds In Her Shoes
______   Owen Kincade ~ You're Welcome
______   Mimi Nordlund ~ Dancing Fool
______   Avery Smith ~ Lollipop

 Tap / Junior
______   Emerson Morgan ~ Perfume
______   Olivia Carleton-Palanio ~ Shining Star
______   Gene Hayer ~ Hey Pachuco
______   Kiera Daley ~ Light in the Shade
______   Madison Mastre ~
______   Chloe Davis ~ Black Horse & The Cherry Tree
______   Bianca Mickelson ~ F.U.N.
______   Sarah Benson ~ Hit the Road
______   Avery Graham-Wiseman ~ Fly Me To The Moon
______   Aliya Clark ~ I want you

______   Anya Bester ~ Dance with Me



 ~ ADJUDICATION ~

Tap / Intermediate
______   Sydney Graham-Wiseman ~ Alamo
______   Julianna Mazur ~ Valerie
______   Zoe Mickelson ~ Beggin'
______   Sunny Sokolowski ~
______   Maya Lutz ~
______   Lauren Keilty ~ Stand by Me
______   Abigail Goncalves ~ Believin
______   Jordyn Emshay ~ Hot Chocolate
______   Hana MacDonald ~ Mash Up
______   Kiana Moshaver ~ Booty Swing

 Tap / Senior
______   Marisa LeFranc ~ Ain't Nothing Wrong With That
______   Brooklyn Tupper ~ Rather Be
______   Mackenzie Denis ~ Love is You

~ ADJUDICATION ~

 Tap / Junior - Duet
______   Kiera Daley, Gene Hayer ~ Good Vibrations

 Tap / Intermediate - Trio
______   Brooke Berg, Brooke MacLeod, Ella Painchaud ~ BEB's

 Tap / Senior - Trio
______   Rachel Vaz, Erica Vaz, Hannah Vaz ~ Feel It

 Tap / Junior – Small Group
______   Accentz ~ Run the World

 Tap / Intermediate – Small Group
______   Accentz ~ Shape of You


~ ADJUDICATION ~







    ____________________________________________________________________________________________